VJ1812Y102KBPAT4X
Electro-Films (EFI) / Vishay
VJ1812Y102KBPAT4X
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ1812Y102KBPAT4X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VJ1812Y102KBPAT4X
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 1000PF 250V X7R 1812
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Series:VJ OMD
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination, High Voltage
Detailed Description:1000pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Capacitance:1000pF