VJ1812A101JXGAT
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ1812A101JXGAT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VJ1812A101JXGAT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | VJ1812A101JXGAT |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | CAP CER 100PF 1KV C0G/NP0 1812 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.07 | $0.844 | $0.633 | $0.478 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 1000V (1kV) |
|---|---|
| Tolerance: | ±5% |
| Thickness (Max): | 0.086" (2.18mm) |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Series: | VJ |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Other Names: | 720-1112-1 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 22 Weeks |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 100pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric) |
| Capacitance: | 100pF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply VJ1812A101JXGAT, use the request quote form to request VJ1812A101JXGAT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VJ1812A101JXGAT.The price and lead time for VJ1812A101JXGAT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VJ1812A101JXGAT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
