VJ1808Y222JBGAT4X
Vishay / Vitramon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ1808Y222JBGAT4X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VJ1808Y222JBGAT4X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | VJ1808Y222JBGAT4X |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay Vitramon |
| Description | CAP CER 2200PF 1KV X7R 1808 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.713 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 1000V (1kV) |
|---|---|
| Tolerance: | 2200pF |
| Thickness (Max): | X7R |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Size / Dimension: | 0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm) |
| Series: | VJ OMD |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Ripple Current - Low Frequency: | Boardflex Sensitive |
| Ratings: | - |
| Polarization: | 1808 (4520 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | VJ1808Y222JBGAT4X |
| Lead Style: | 0.086" (2.18mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | Soft Termination, High Voltage |
| Failure Rate: | - |
| Expanded Description: | 2200pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±5% |
| Description: | CAP CER 2200PF 1KV X7R 1808 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply VJ1808Y222JBGAT4X, use the request quote form to request VJ1808Y222JBGAT4X pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VJ1808Y222JBGAT4X.The price and lead time for VJ1808Y222JBGAT4X depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VJ1808Y222JBGAT4X.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
