VJ1701500000G
Anytek (Amphenol Anytek)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ1701500000G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VJ1701500000G
Manufacturer Anytek (Amphenol Anytek)
Description 500 TB RIS CLA 90D STACK
(In US Dollars)
2025 pcs
Data sheet
Wire Termination:Screw - Rising Cage Clamp
Wire Gauge:12-30 AWG
Voltage:300V
Torque - Screw:0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Series:VJ
Screw Thread:M3
Screw Material - Plating:Steel - Zinc Plated
Positions Per Level:17
Pitch:0.197" (5.00mm)
Packaging:Bulk
Other Names:VJ17015000J0G
VJ17015000J0G-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 115°C
Number of Levels:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Mating Orientation:Vertical with Board
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Housing Material:Thermoplastic
Features:Interlocking (Side)
Detailed Description:17 Position Wire to Board Terminal Block Vertical with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole
Current:20A