VJ1210Y153JXGAT5Z
Vishay / Vitramon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ1210Y153JXGAT5Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VJ1210Y153JXGAT5Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | VJ1210Y153JXGAT5Z |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay Vitramon |
| Description | Cap Ceramic 1210 0.0015uF 1000VDC 5% SMD Plastic T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.868 | $0.783 | $0.706 | $0.691 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 1000V (1kV) |
|---|---|
| Tolerance: | ±5% |
| Thickness (Max): | 0.067" (1.70mm) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Series: | VJ HVArc Guard™ |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Other Names: | VJ1210Y153JXGAT5Z-ND VJ1210Y153JXGAT5ZL |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 25 Weeks |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | High Voltage |
| Detailed Description: | 0.015µF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) |
| Capacitance: | 0.015µF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply VJ1210Y153JXGAT5Z, use the request quote form to request VJ1210Y153JXGAT5Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VJ1210Y153JXGAT5Z.The price and lead time for VJ1210Y153JXGAT5Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VJ1210Y153JXGAT5Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
