VJ1206Y153JXCMC
Electro-Films (EFI) / Vishay
VJ1206Y153JXCMC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ1206Y153JXCMC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VJ1206Y153JXCMC
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 0.015UF 200V X7R 1206
(In US Dollars)
21000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.067" (1.70mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Failure Rate:-
Detailed Description:0.015µF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Capacitance:0.015µF