VJ1206Y103JXLAT5Z
Vishay / Vitramon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ1206Y103JXLAT5Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VJ1206Y103JXLAT5Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | VJ1206Y103JXLAT5Z |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay Vitramon |
| Description | CAP CER 10000PF 630V X7R 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.317 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 630V |
|---|---|
| Tolerance: | 10000pF |
| Thickness (Max): | X7R |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Series: | VJ HVArc Guard™ |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Ratings: | - |
| Polarization: | 1206 (3216 Metric) |
| Other Names: | VJ1206Y103JXLAT5Z-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | VJ1206Y103JXLAT5Z |
| Lead Style: | 0.067" (1.70mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | High Voltage |
| Failure Rate: | - |
| Expanded Description: | 10000pF ±5% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±5% |
| Description: | CAP CER 10000PF 630V X7R 1206 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply VJ1206Y103JXLAT5Z, use the request quote form to request VJ1206Y103JXLAT5Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VJ1206Y103JXLAT5Z.The price and lead time for VJ1206Y103JXLAT5Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VJ1206Y103JXLAT5Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
