VJ1206Y102KXACW1BC
Vishay / Vitramon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ1206Y102KXACW1BC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VJ1206Y102KXACW1BC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | VJ1206Y102KXACW1BC |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay Vitramon |
| Description | CAP CER 1000PF 50V X7R 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 4000 pcs | 8000 pcs | 12000 pcs | 28000 pcs | 65535 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.026 | $0.024 | $0.023 | $0.022 | $0.016 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 50V |
|---|---|
| Tolerance: | 1000pF |
| Thickness (Max): | X7R |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Series: | VJ |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Ratings: | - |
| Polarization: | 1206 (3216 Metric) |
| Other Names: | 1206B102K500BT 1206B102K500CT 1206B102K500NT 2252 114 41102 225211441102 720-1538-2 BC1317TR BC1317TR-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | VJ1206Y102KXACW1BC |
| Lead Style: | 0.037" (0.95mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Failure Rate: | - |
| Expanded Description: | 1000pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±10% |
| Description: | CAP CER 1000PF 50V X7R 1206 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply VJ1206Y102KXACW1BC, use the request quote form to request VJ1206Y102KXACW1BC pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VJ1206Y102KXACW1BC.The price and lead time for VJ1206Y102KXACW1BC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VJ1206Y102KXACW1BC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
