VJ1206A180JXCAP
Electro-Films (EFI) / Vishay
VJ1206A180JXCAP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ1206A180JXCAP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VJ1206A180JXCAP
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 18PF 200V C0G/NP0 1206
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.067" (1.70mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Failure Rate:-
Detailed Description:18pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Capacitance:18pF