VJ1111D240GXRAJ
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ1111D240GXRAJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VJ1111D240GXRAJ
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 24PF 1.5KV C0G/NP0 1111
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:1500V (1.5kV)
Tolerance:±2%
Thickness (Max):0.102" (2.59mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Series:VJ QUAD HIFREQ
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:32 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss
Failure Rate:-
Detailed Description:24pF ±2% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric)
Capacitance:24pF