VJ0805Y822KXAAC
Electro-Films (EFI) / Vishay
VJ0805Y822KXAAC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ0805Y822KXAAC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VJ0805Y822KXAAC
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 8200PF 50V X7R 0805
(In US Dollars)
30000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:8200pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Capacitance:8200pF