VJ0805Y272KXACW1BC
Vishay / Vitramon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ0805Y272KXACW1BC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VJ0805Y272KXACW1BC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | VJ0805Y272KXACW1BC |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay Vitramon |
| Description | CAP CER 2700PF 50V X7R 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 4000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.011 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 50V |
|---|---|
| Tolerance: | 2700pF |
| Thickness (Max): | X7R |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Series: | VJ |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Ratings: | - |
| Polarization: | 0805 (2012 Metric) |
| Other Names: | 0805B272K500BT 0805B272K500CT 0805B272K500NT 2252 113 41272 225211341272 BC1287TR |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | VJ0805Y272KXACW1BC |
| Lead Style: | 0.037" (0.95mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Failure Rate: | - |
| Expanded Description: | 2700pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±10% |
| Description: | CAP CER 2700PF 50V X7R 0805 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply VJ0805Y272KXACW1BC, use the request quote form to request VJ0805Y272KXACW1BC pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VJ0805Y272KXACW1BC.The price and lead time for VJ0805Y272KXACW1BC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VJ0805Y272KXACW1BC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
