VJ0805D430KLAAJ
Electro-Films (EFI) / Vishay
VJ0805D430KLAAJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ0805D430KLAAJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VJ0805D430KLAAJ
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 43PF 50V C0G/NP0 0805
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:VJ HIFREQ
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss
Detailed Description:43pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Capacitance:43pF