VJ0805D1R2DLXAC
Electro-Films (EFI) / Vishay
VJ0805D1R2DLXAC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ0805D1R2DLXAC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VJ0805D1R2DLXAC
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 1.2PF 25V C0G/NP0 0805
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±0.5pF
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:VJ HIFREQ
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:32 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss
Detailed Description:1.2pF ±0.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Capacitance:1.2pF