VJ0805A331KXRAT5Z
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ0805A331KXRAT5Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VJ0805A331KXRAT5Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | VJ0805A331KXRAT5Z |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | CAP CER 330PF 1.5KV NP0 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.296 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 1500V (1.5kV) |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Thickness (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Series: | VJ HVArc Guard™ |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | High Voltage |
| Detailed Description: | 330pF ±10% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) |
| Capacitance: | 330pF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply VJ0805A331KXRAT5Z, use the request quote form to request VJ0805A331KXRAT5Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VJ0805A331KXRAT5Z.The price and lead time for VJ0805A331KXRAT5Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VJ0805A331KXRAT5Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
