VJ0761530000G
Anytek (Amphenol Anytek)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ0761530000G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VJ0761530000G
Manufacturer Anytek (Amphenol Anytek)
Description 762 TB RIS CLA 90D SOLID
(In US Dollars)
2100 pcs
Data sheet
Wire Termination:Screw - Rising Cage Clamp
Wire Gauge:12-30 AWG
Voltage:300V
Torque - Screw:0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Series:VJ
Screw Thread:M3
Screw Material - Plating:Steel - Zinc Plated
Positions Per Level:7
Pitch:0.300" (7.62mm)
Packaging:Bulk
Other Names:VJ07615300J0G
VJ07615300J0G-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 115°C
Number of Levels:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Mating Orientation:Vertical with Board
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Housing Material:Thermoplastic
Features:Interlocking (Side)
Detailed Description:7 Position Wire to Board Terminal Block Vertical with Board 0.300" (7.62mm) Through Hole
Current:20A