VJ0603Y472JXAAC
Electro-Films (EFI) / Vishay
VJ0603Y472JXAAC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ0603Y472JXAAC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VJ0603Y472JXAAC
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 4700PF 50V X7R 0603
(In US Dollars)
60000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.038" (0.97mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:VJ
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:4700pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Capacitance:4700pF