VJ0603Y102KXACW1BC
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ0603Y102KXACW1BC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VJ0603Y102KXACW1BC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | VJ0603Y102KXACW1BC |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | CAP CER 1000PF 50V X7R 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 4000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.016 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 50V |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Series: | VJ |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Other Names: | 0603B102K500BT 0603B102K500CT 2252 112 41102 225211241102 720-1529-2 BC1247TR BC1247TR-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 1000pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) |
| Capacitance: | 1000pF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply VJ0603Y102KXACW1BC, use the request quote form to request VJ0603Y102KXACW1BC pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VJ0603Y102KXACW1BC.The price and lead time for VJ0603Y102KXACW1BC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VJ0603Y102KXACW1BC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
