VJ0603D1R4BLBAC
Electro-Films (EFI) / Vishay
VJ0603D1R4BLBAC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ0603D1R4BLBAC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VJ0603D1R4BLBAC
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 1.4PF 100V C0G/NP0 0603
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±0.1pF
Thickness (Max):0.037" (0.94mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss
Detailed Description:1.4pF ±0.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Capacitance:1.4pF