VJ0603D1R1CXAAC
Electro-Films (EFI) / Vishay
VJ0603D1R1CXAAC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ0603D1R1CXAAC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VJ0603D1R1CXAAC
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 1.1PF 50V C0G/NP0 0603
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±0.25pF
Thickness (Max):0.037" (0.94mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:VJ HIFREQ
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:32 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss
Detailed Description:1.1pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Capacitance:1.1pF