VJ0402D0R6DLBAC
Electro-Films (EFI) / Vishay
VJ0402D0R6DLBAC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ0402D0R6DLBAC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VJ0402D0R6DLBAC
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 0.6PF 100V C0G/NP0 0402
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±0.5pF
Thickness (Max):0.024" (0.61mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss
Detailed Description:0.6pF ±0.5pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Capacitance:0.6pF