VI2301520000G
Anytek (Amphenol Anytek)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VI2301520000G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VI2301520000G
Manufacturer Anytek (Amphenol Anytek)
Description 500 TB RIS CLA 180 STACK
(In US Dollars)
1980 pcs
Data sheet
Wire Termination:Screw - Rising Cage Clamp
Wire Gauge:12-28 AWG
Voltage:300V
Torque - Screw:0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Series:VI
Screw Thread:M3
Screw Material - Plating:Steel - Zinc Plated
Positions Per Level:23
Pitch:0.197" (5.00mm)
Packaging:Bulk
Other Names:VI23015200J0G
VI23015200J0G-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 115°C
Number of Levels:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Mating Orientation:Horizontal with Board
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Housing Material:Thermoplastic
Features:Interlocking (Side)
Detailed Description:23 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole
Current:16A