VI-LU0-IY-CC
Vicor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VI-LU0-IY-CC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VI-LU0-IY-CC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | VI-LU0-IY-CC |
|---|---|
| Manufacturer | Vicor |
| Description | AC/DC CONVERTER 5V 50W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $564.03 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output 4: | - |
|---|---|
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Isolation: | 4.242kV |
| Voltage - Input: | 90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC |
| Type: | Enclosed |
| Size / Dimension: | 9.25" L x 2.50" W x 1.37" H (235.0mm x 64.5mm x 34.9mm) |
| Series: | FlatPAC™ |
| Power (Watts): | 50W |
| Other Names: | Q9567502 |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Minimum Load Required: | Yes |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Features: | Adjustable Output, Remote Sense |
| Efficiency: | 90% |
| Detailed Description: | Enclosed AC DC Converter 1 Output 5V 10A 90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC Input |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Approvals: | CE |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply VI-LU0-IY-CC, use the request quote form to request VI-LU0-IY-CC pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VI-LU0-IY-CC.The price and lead time for VI-LU0-IY-CC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VI-LU0-IY-CC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

