VI-24V-MV-B1
Vicor
VI-24V-MV-B1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VI-24V-MV-B1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VI-24V-MV-B1
Manufacturer Vicor
Description DC DC CONVERTER 5.8V 150W
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:5.8V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input (Min):55V
Voltage - Input (Max):100V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm)
Series:VI-200™
Power (Watts):150W
Packaging:Bulk
Package / Case:Full Brick
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Efficiency:90%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5.8V 25.86A 55V - 100V Input
Current - Output (Max):25.86A