VI-21Y-MY-F1
Vicor
VI-21Y-MY-F1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VI-21Y-MY-F1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VI-21Y-MY-F1
Manufacturer Vicor
Description DC DC CONVERTER 3.3V 33W
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input (Min):21V
Voltage - Input (Max):32V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Series:VI-200™
Power (Watts):33W
Packaging:Bulk
Package / Case:Full Brick
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Efficiency:90%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 33A 21V - 32V Input
Current - Output (Max):33A