VI-20Z-MX-B1
Vicor
VI-20Z-MX-B1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VI-20Z-MX-B1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VI-20Z-MX-B1
Manufacturer Vicor
Description DC DC CONVERTER 2V 15W
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:2V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input (Min):10V
Voltage - Input (Max):20V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm)
Series:VI-200™
Power (Watts):15W
Packaging:Bulk
Package / Case:Full Brick
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Efficiency:90%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 2V 15A 10V - 20V Input
Current - Output (Max):15A