VHS1-S12-S15-SIP
CUI, Inc.
VHS1-S12-S15-SIP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VHS1-S12-S15-SIP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VHS1-S12-S15-SIP
Manufacturer CUI, Inc.
Description DC DC CONVERTER 15V 1W
(In US Dollars)
48 pcs
Data sheet
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Isolation:6kV
Voltage - Input (Min):10.8V
Voltage - Input (Max):13.2V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm)
Series:VHS1-SIP
Power (Watts):1W
Packaging:-
Package / Case:7-SIP Module, 4 Leads
Other Names:102-1454
656-90116R
VHS1S12S15SIP
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:SCP
Efficiency:78%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 67mA 10.8V - 13.2V Input
Current - Output (Max):67mA