VG95234L-28-22S1W
Buy VG95234L-28-22S1W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VG95234L-28-22S1W
Manufacturer Cannon
Description CONN PLUG FMALE 6POS SILVR CRIMP
Voltage Rating:-
Termination:Crimp
Shielding:Shielded
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:28-22
Packaging:Bulk
Orientation:W
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Positions:6
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Ingress Protection:IP67 - Dust Tight, Waterproof
Features:Backshell
Fastening Type:Reverse Bayonet Lock
Detailed Description:6 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver
Current Rating:22A, 135A