VG95234J1-22-14PN
Buy VG95234J1-22-14PN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VG95234J1-22-14PN
Manufacturer Cannon
Description CONN RCPT MALE 19POS SOLDER CUP
Voltage Rating:-
Termination:Solder Cup
Shielding:-
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:22-14
Packaging:Bulk
Orientation:N (Normal)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Positions:19
Mounting Type:Panel Mount
Mounting Feature:Flange
Ingress Protection:IP67 - Dust Tight, Waterproof
Features:Backshell, Strain Relief
Fastening Type:Reverse Bayonet Lock
Detailed Description:19 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Silver
Current Rating:22A