VG95234B1-28A63PN
Cannon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VG95234B1-28A63PN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VG95234B1-28A63PN
Manufacturer Cannon
Description CONN RCPT MALE 28POS SOLDER CUP
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating:-
Termination:Solder Cup
Shielding:-
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:28-A63
Shell Material:Aluminum Alloy
Shell Finish:Olive Drab Cadmium
Series:VG 95234, CA-B
Packaging:Bulk
Orientation:N (Normal)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Positions:28
Mounting Type:Panel Mount
Mounting Feature:Flange
Ingress Protection:IP67 - Dust Tight, Waterproof
Features:-
Fastening Type:Reverse Bayonet Lock
Detailed Description:28 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Silver
Current Rating:22A, 41A