VF-D320-D512A-CFS
CUI, Inc.
VF-D320-D512A-CFS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VF-D320-D512A-CFS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VF-D320-D512A-CFS
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/DC CONVERTER 5V 12V 320W
(In US Dollars)
250 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:12V
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input:90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC
Type:Enclosed
Size / Dimension:7.00" L x 4.00" W x 1.60" H (177.8mm x 101.6mm x 40.6mm)
Series:VF-D320
Power (Watts):320W
Other Names:102-2008
652-80120R
VFD320D512ACFS
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (With Derating)
Number of Outputs:2
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Minimum Load Required:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Adjustable Output, PFC, Universal Input
Efficiency:75%
Detailed Description:Enclosed AC DC Converter 2 Output 5V 12V 30A, 16.67A 90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC Input
Current - Output (Max):30A, 16.67A