VET36US120C2-JA
XP Power
VET36US120C2-JA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VET36US120C2-JA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VET36US120C2-JA
Manufacturer XP Power
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 36W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 84 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs100 pcs
Data sheet
Weight:0.302 lb (136.98g)
Voltage - Output:12V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:4.53" L x 1.89" W x 1.28" H (115.0mm x 48.0mm x 32.5mm)
Series:VET36 (36W)
Region Utilized:International
Power (Watts):36W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Other Names:1470-3985
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C8
Form:Desktop (Class II)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 1
Detailed Description:12V 36W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Cord Length:59" (1.50m)