VERSAFLEX-50-0-SP
Agastat Relays / TE Connectivity
VERSAFLEX-50-0-SP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VERSAFLEX-50-0-SP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VERSAFLEX-50-0-SP
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description SLEEVING 1.969" X 150M BLACK
Lead Free Status / RoHS Status Not applicable / RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Width:-
Wall Thickness:-
Type Attributes:Expandable
Type:Sleeving
Series:Versaflex
Other Names:A119367-150
CH01994001
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:-
Material:Polyester (PES)
Liquid Protection:-
Length:492' (150.00m)
Heat Protection:-
Features:Chemical Resistant, Fungus Resistant, Solvent Resistant
Environment Protection:-
Diameter - Outside, Non-Expanded:-
Diameter - Inside, Non-Expanded:1.969" (50.00mm)
Diameter - Inside, Expanded:2.362" (60.00mm)