VERSAFLEX-20-0-SP
Agastat Relays / TE Connectivity
VERSAFLEX-20-0-SP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VERSAFLEX-20-0-SP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VERSAFLEX-20-0-SP
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description SLEEVING 0.787" X 300M BLACK
Lead Free Status / RoHS Status Not applicable / RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Width:-
Wall Thickness:-
Type Attributes:Expandable
Type:Sleeving
Series:Versaflex
Other Names:A119361-300
D288374001
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:-
Material:Polyester (PES)
Liquid Protection:-
Length:984' (300.00m)
Heat Protection:-
Features:Chemical Resistant, Fungus Resistant, Solvent Resistant
Environment Protection:-
Diameter - Outside, Non-Expanded:-
Diameter - Inside, Non-Expanded:0.787" (20.00mm)
Diameter - Inside, Expanded:1.024" (26.00mm)