VER36US180-JA
XP Power
VER36US180-JA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VER36US180-JA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VER36US180-JA
Manufacturer XP Power
Description MULTI PLUG ADAPTER, 36W, OUTPUT
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 224 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs100 pcs
Data sheet
Weight:0.333 lb (151.05g)
Voltage - Output:18V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:3.72" L x 1.85" W x 1.71" H (94.5mm x 47.0mm x 43.5mm)
Series:VER36 (36W)
Region Utilized:International
Power (Watts):36W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Other Names:1470-3656
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Input Type:Multi-Blade (Included)
Input Connector:Multi-Blade
Form:Wall Mount
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Detailed Description:18V 36W AC/DC External Wall Mount Adapter Multi-Blade (Included) Input
Current - Output (Max):2A
Cord Length:59" (1.50m)