VER05US120-JA
XP Power
VER05US120-JA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VER05US120-JA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VER05US120-JA
Manufacturer XP Power
Description AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 5W
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs100 pcs
Data sheet
Weight:0.28 lb (127.01g)
Voltage - Output:12V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:2.16" L x 1.45" W x 1.69" H (54.9mm x 37.0mm x 42.9mm)
Series:VER05 (5W)
Region Utilized:International
Power (Watts):5W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Other Names:1470-2781
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:25 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Multi-Blade (Included)
Input Connector:Multi-Blade
Form:Wall Mount
Efficiency:Level VI
Detailed Description:12V 5W AC/DC External Wall Mount Adapter Multi-Blade (Included) Input
Current - Output (Max):420mA
Cord Length:59" (1.50m)