VEP15US05
XP Power
VEP15US05
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VEP15US05 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VEP15US05
Manufacturer XP Power
Description AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Weight:0.265 lb (120.2g)
Voltage - Output:5V
Voltage - Input:80 ~ 264 VAC
Size / Dimension:2.95" L x 1.81" W x 1.20" H (75.0mm x 46.0mm x 30.5mm)
Series:VEP15 (15W)
Region Utilized:International
Power (Watts):10W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Other Names:1470-2331
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:300mW (Max)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Multi-Blade (Sold Separately)
Input Connector:Multi-Blade
Form:Wall Mount
Efficiency:Level V
Detailed Description:5V 10W AC/DC External Wall Mount Adapter Multi-Blade (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):2A
Cord Length:70.9" (1.80m)