VASD1-S24-D15-SIP
CUI, Inc.
VASD1-S24-D15-SIP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VASD1-S24-D15-SIP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VASD1-S24-D15-SIP
Manufacturer CUI, Inc.
Description DC DC CONVERTER +/-15V 1W
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-15V
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Isolation:1kV
Voltage - Input (Min):21.6V
Voltage - Input (Max):26.4V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:0.77" L x 0.24" W x 0.38" H (19.5mm x 6.0mm x 9.7mm)
Series:VASD1-SIP
Power (Watts):1W
Packaging:-
Package / Case:6-SIP Module, 5 Leads
Other Names:102-1347
656-90009R
VASD1S24D15SIP
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Outputs:2
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:SCP
Efficiency:81%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -15V 33mA, 33mA 21.6V - 26.4V Input
Current - Output (Max):33mA, 33mA