V680LT80AP
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy V680LT80AP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V680LT80AP
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description VARISTOR 1100V 4.5KA DISC 14MM
(In US Dollars)
3200 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):1.1kV
Varistor Voltage (Min):990V
Varistor Voltage (Max):1.21kV
Series:LT
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Disc 14mm
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:875V
Maximum AC Volts:680V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:145J
Detailed Description:1.1kV 4.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
Current - Surge:4.5kA
Capacitance @ Frequency:190pF @ 1MHz