V50331530000G
Anytek (Amphenol Anytek)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy V50331530000G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V50331530000G
Manufacturer Anytek (Amphenol Anytek)
Description TERM BLOCK RCPT 3POS 3.81MM
(In US Dollars)
2025 pcs
Data sheet
Wire Strip Length:6mm
Wire Gauge or Range - mm²:-
Wire Gauge or Range - AWG:14-28 AWG
Voltage - UL:300V
Type:Receptacle, Male Pins
Torque - Screw:0.245 Nm (2.17 Lb-In)
Termination Style:Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Series:V5
Screw Size:M2
Positions Per Level:3
Plug Wire Entry:-
Pitch:0.150" (3.81mm)
Packaging:Bulk
Other Names:V503315300J0G
V503315300J0G-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 115°C
Number of Positions:3
Number of Levels:1
Mounting Type:DIN Rail
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Insulation Height:0.524" (13.30mm)
Ingress Protection:-
Housing Material:Thermoplastic
Header Orientation:-
Features:Mating Flange
Detailed Description:3 Position Terminal Block Receptacle, Male Pins 0.150" (3.81mm) DIN Rail
Current - UL:8A