V50100P-E3/45
Electro-Films (EFI) / Vishay
V50100P-E3/45
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy V50100P-E3/45 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V50100P-E3/45
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO247
(In US Dollars)
750 pcs
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:780mV @ 25A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):100V
Supplier Device Package:TO-247AD (TO-3P)
Speed:Fast Recovery = 200mA (Io)
Series:TMBS®
Packaging:Tube
Package / Case:TO-3P-3, SC-65-3
Other Names:V50100P-E3/45GI
Operating Temperature - Junction:-40°C ~ 150°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Diode Type:Schottky
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Detailed Description:Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100V 25A Through Hole TO-3P-3, SC-65-3
Current - Reverse Leakage @ Vr:1mA @ 100V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):25A