V39ZA20PX10
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy V39ZA20PX10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V39ZA20PX10
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description VARISTOR 39V 2KA DISC 20MM
(In US Dollars)
1500 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):39V
Varistor Voltage (Min):35.1V
Varistor Voltage (Max):42.9V
Series:ZA
Packaging:Bulk
Package / Case:Disc 20mm
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:31V
Maximum AC Volts:25V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:20J
Detailed Description:39V 2kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
Current - Surge:2kA
Capacitance @ Frequency:12000pF @ 1MHz