V375C24T75BS
Buy V375C24T75BS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V375C24T75BS
Manufacturer Vicor
Description DC DC CONVERTER 24V 75W
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input (Min):250V
Voltage - Input (Max):425V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:2.28" L x 1.45" W x 0.54" H (57.9mm x 36.8mm x 13.7mm)
Series:MICRO
Power (Watts):75W
Packaging:Bulk
Package / Case:Quarter Brick
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:OVP, UVLO
Efficiency:88.3%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 24V 3.13A 250V - 425V Input
Current - Output (Max):3.13A