V375C15H75BS
Vicor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy V375C15H75BS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V375C15H75BS
Manufacturer Vicor
Description DC DC CONVERTER 15V 75W
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input (Min):250V
Voltage - Input (Max):425V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:2.28" L x 1.45" W x 0.54" H (57.9mm x 36.8mm x 13.7mm)
Series:MICRO
Power (Watts):75W
Packaging:Bulk
Package / Case:Quarter Brick
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:OVP, UVLO
Efficiency:86.2%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 5A 250V - 425V Input
Current - Output (Max):5A