V375A3V3E200B2
Vicor
V375A3V3E200B2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy V375A3V3E200B2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V375A3V3E200B2
Manufacturer Vicor
Description DC DC CONVERTER 3.3V 200W
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input (Min):250V
Voltage - Input (Max):425V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:4.60" L x 2.20" W x 0.54" H (116.8mm x 55.9mm x 13.7mm)
Series:Maxi
Power (Watts):200W
Packaging:Bulk
Package / Case:Full Brick
Operating Temperature:-10°C ~ 100°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Through Hole
Features:OVP, UVLO
Efficiency:78.9%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 60.6A 250V - 425V Input
Current - Output (Max):60.6A