V300LU10PX2855
Buy V300LU10PX2855 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V300LU10PX2855
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description VARISTOR 470V 2.5KA DISC 10MM
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):470V
Varistor Voltage (Min):423V
Varistor Voltage (Max):517V
Series:LU
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Disc 10mm
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts:405V
Maximum AC Volts:300V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:46J
Detailed Description:470V 2.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
Current - Surge:2.5kA
Capacitance @ Frequency:180pF @ 1MHz