V300B12H150BN2
Vicor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy V300B12H150BN2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V300B12H150BN2
Manufacturer Vicor Corporation
Description CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Working:150W
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:12V
Voltage - Input (Max):375V
Voltage - Dropout (Typical):180V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:2.28" L x 2.20" W x 0.50" H (57.9mm x 55.9mm x 12.7mm)
Series:MINI
RoHS Status:Bulk
Ripple Current - Low Frequency:ITE (Commercial)
Polarization:9-DIP Module
Output Configuration:1
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Part Number:V300B12H150BN2
Line Regulation:86.6%
Features:OVP, UVLO
Feature Pins:12.5A
Expanded Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 12.5A 180V - 375V Input
Current - Breakover:3kV (3000V)