V28A12T200B3
Vicor
V28A12T200B3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy V28A12T200B3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V28A12T200B3
Manufacturer Vicor
Description DC DC CONVERTER 12V 200W
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):36V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:4.60" L x 2.20" W x 0.54" H (116.8mm x 55.9mm x 13.7mm)
Series:Maxi
Power (Watts):200W
Packaging:Bulk
Package / Case:Full Brick
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Features:OVP, UVLO
Efficiency:83%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 16.67A 9V - 36V Input
Current - Output (Max):16.67A