V24C5M125B2
Buy V24C5M125B2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V24C5M125B2
Manufacturer Vicor
Description DC DC CONVERTER 5V 125W
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):36V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:2.28" L x 1.45" W x 0.54" H (57.9mm x 36.8mm x 13.7mm)
Series:MICRO
Power (Watts):125W
Packaging:Bulk
Package / Case:Quarter Brick
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Features:OVP, UVLO
Efficiency:84.1%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 25A 18V - 36V Input
Current - Output (Max):25A