V24C24C100BN3
Buy V24C24C100BN3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V24C24C100BN3
Manufacturer Vicor
Description DC DC CONVERTER 24V 100W
(In US Dollars)
1 pcs
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):36V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Series:MICRO
Power (Watts):100W
Packaging:Bulk
Package / Case:Quarter Brick
Operating Temperature:-20°C ~ 100°C
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:OVP, UVLO
Efficiency:88%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 24V 4.17A 18V - 36V Input
Current - Output (Max):4.17A